close
Menu

Wanicki

Firma „Wanicki” powstała w 1991 roku jako przedsiębiorstwo oferujące głównie usługi transportowe. W 1994 roku poszerzyła swoją działalność o usługi serwisowe. Z ogromnym zapałem, energią i zaangażowaniem pierwszych pracowników wyznaczaliśmy własne ślady w branży transportowej.

W nowe tysiąclecie wjechaliśmy już jako dealer marki DAF. W 1999 roku nasza firma podpisała umowę daelerską z DAF TRUCK POLSKA obejmującą sprzedaż i serwisowanie samochodów marki DAF.
Od 2001 roku firma posiada uprawnienia Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.

W roku 2005 rozszerzyliśmy teren swoich działań na Polskę Południowo-Wschodnią poprzez przejęcie tamtejszej sieci dealersko-serwisowej DAFa.

W tym samym czasie otwarliśmy salon i serwis samochodów marki Citroen w Krakowie oraz Nowym Sączu. W tych samych lokalizacjach oferujemy także pojazdy marki Piaggio oraz Isuzu.
W roku 2006 uzyskaliśmy certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001. Otwarliśmy także profesjonalne centrum napraw powypadkowych w Mogilanach.

Rok 2008 zaowocował  nową stacją serwisową w Trzcianie, 12 km od Rzeszowa, oraz bliźniaczą inwestycją w Świdniku k/ Lublina.

Dążąc do jak najpełniejszego zaspokajania potrzeb i wymagań naszych klientów, nieustannie rozszerzamy i dywersyfikujemy naszą ofertę. Efektem tych działań jest autoryzacja na sprzedaż maszyn budowlanych Yanmar oraz dźwigów samojezdnych Spierings.

W latach 2010-2011 otwarliśmy nowe stacje serwisowe Wanicki w Tychach, Ustroniu oraz Koszycach na Słowacji.

Rok 2011 to dalsze pogłębianie doświadczenia w branży autokarów. Poza autoryzacją na naprawę autokarów VDL oraz SOLARIS, jako jedyni w Polsce uzyskaliśmy autoryzację hiszpańskiego producenta autokarów IRIZAR na sprzedaż i serwisowanie pojazdów tej marki.

W tym samym roku przejęliśmy obiekt serwisowy DAFa w Romanowie k/ Częstochowy, dzięki temu nasza oferta rozszerzyła się m.in. o autoryzację na naprawę naczep marki SCHMITZ

Nie stoimy w miejscu. W roku 2012 rozpoczęliśmy sprzedaż samochodów ciężarowych marki Tatra oraz Isuzu Trucks.

Nieustannie rozwijamy dział pojazdów używanych, rozpoczęliśmy także sprzedaż używanych części. Nowa oferta Grupy Wanicki to także profesjonalne usługi w zakresie ubezpieczenń oraz finansowania oferowanych przez nas pojazdów.

Współpracujemy z takimi markami jak: WABCO, HALDEX, KNORR-Bremse, SAF, BPW i Michellin, posiadamy autoryzację na naprawę naczep marki WIELTON

W bieżącym roku 2014 z dumą obchodzimy 15-lecie współpracy z marką DAF.

Zaufanie i satysfakcja klientów oraz coraz lepsze wyniki sprzedaży to dla nas zielone światło; najwspanialsza nagroda i impuls do dalszego rozwoju.

Zapraszamy do zapoznania sie z pełną ofertą Grupy Wanicki na www.wanicki.pl

Znajdź sprzedawcę

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!